Menu
Szukaj
Koszyk

Przygotuj się na zimę ze Składem Części!

Gdy za oknem mróz szczypie w policzki, a prezenterzy pogody zapowiadają opady śniegu, najwyższa pora przygotować się do sezonu zimowego. O czym powinieneś pamiętać zanim nastaną zimne dni? Poznaj wyposażenie Składu Części, które może ci się przydać w najbliższych kilku miesiącach.

Przejdź do wpisu

Przygotowanie drewna na opał z pilarką

W wielu domach wciąż znajdują się kominki, które przy dużej powierzchni mieszkania pomagają zaoszczędzić na ogrzewaniu gazowym, a jednocześnie pozwalają cieszyć się niepowtarzalnym klimatem. Jednak aby móc zasiąść przy kominku i delektować się ciepłem, najpierw należy rozpalić w nim ogień. Żeby to zrobić potrzebne będzie drewno.

Do sezonu grzewczego warto przygotować się jeszcze zanim mrozy na dobre zagoszczą na naszej szerokości geograficznej. Przed sezonem skontroluj więc swoją pilarkę, a zanim przystąpisz do cięcia drewna na opał – dokładnie ją wyczyść i sprawdź, czy nie widać na niej śladów uszkodzeń. Jeśli któryś z elementów jest niesprawny – nie ryzykuj i niezwłocznie zamów odpowiednią część zamienną.

U nas znajdziesz części do pilarek marek takich jak Stihl, Husqvarna, Makita, Dolmar, Partner, Solo, Shindaiwa, Mc Culloch, Jonsered , HOMELITE, ALPINA czy Oleo-Mac, a także wielu innych.

Odśnieżanie z pomocą traktorka do koszenia

Czy wiesz, że w prosty sposób możesz zamienić swój traktorek do koszenia na odśnieżarkę? Wystarczy zakupić odpowiednie części, a na koła założyć specjalne łańcuchy na traktorek, dzięki którym maszyna uzyska dobrą przyczepność i nie będzie ślizgała się na mokrym śniegu.

To sprawi, że z łatwością odśnieżysz podjazd, chodnik i ścieżkę dookoła domu, bez konieczności machania łopatą. Warto pamiętać również o pokrowcach, które ochronią traktorek przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, jeśli nie masz możliwości garażowania go.

kosiarka w zimie

 

Jak przechowywać napoczęty olej zimą?

Żywotność olejów po otwarciu wynosi od roku do dwóch lat. To jak długo będą one nadawały się do dalszego użytku zależy przede wszystkim od tego, w jaki sposób je zabezpieczysz. Opakowanie powinno być szczelne, a warunki w pomieszczeniu odpowiednie (brak wilgoci, nasłonecznienia oraz temperatura pokojowa).

Dobrym pomysłem będzie więc przelanie oleju z oryginalnego opakowania do kanistra. Pamiętaj, by nie trzymać go przy grzejniku oraz nie chować pod wiatą czy w chłodnym, blaszanym garażu. Jeśli masz taką możliwość – umieść kanister wewnątrz domu w schowku lub szafce. W innym wypadku rozsądną alternatywą może być zabudowany garaż lub piwnica, o ile nie ma w niej wilgoci.

 

Komentarze do wpisu (0)